- A fűtőrendszer tisztítása, karbantartása és megfelelő vezérlése
A fűtőrendszer magas szintű hatékonysága csak ezekkel a lépésekkel tartható fenn.
- A fűtőrendszer vezetékei
A csővezetékek szigetelése nagyon fontos, mivel a szigeteletlen csövek nem továbbítják hatékonyan a hőt.
- Hőkapcsolók
Hőkapcsolók minden radiátorra felszerelhetők, és hatékonyabbá teszik a fűtésszabályozást.
- Tömítés
Különösen a régebbi épületeknél fennáll annak a veszélye, hogy a hideg levegő az réseken vagy repedéseken keresztül jut be. Ennek megakadályozása érdekében az épület repedéseit és illesztékeit speciális hab- vagy gumitömítéssel lehet szigetelni.
- Fűtés – csak amennyire valóban szükséges
A különböző helyiségekben eltérő hőmérsékletre van szükség. A nappali ideális hőmérséklete 22, a fürdőszobáé 24 fok, míg a hálószobában 18 fok elegendő.
- Az összes helyiség fűtése
Az időszakosan nem használt helyiség hidegből történő felfűtése általában drágább, mint alacsonyabb hőmérsékleten is fűtve tartani. Ezért a fűtést nem érdemes teljesen kikapcsolni még használaton kívüli helyiségekben sem.
- Rövid szellőztetési idők
Fontos, hogy engedjen friss levegőt a szobába, de ha sok órán át nyitva vannak az ablakok, az sokba fog kerülni. Egy résnyire nyitott ablak folyamatosan engedi be a hideg levegőt, ami megnöveli a fűtési számlát. A legjobb, ha az ablakot nagyjából 5-10 percig tartja teljesen nyitva, ügyelve arra, hogy a friss levegő más helyiségekbe is beáramoljon. Ezek az energiamegtakarítás első lépései. Ha tovább szeretne lépni, akkor a teljes fűtési rendszer korszerűsítése és a hőszigetelés beépítése a legjobb megoldások.
Kérdése van?
Töltse ki az alábbi kapcsolatfelvételi űrlapot!
Gázt szeretne rendelni? Hívja kollégáinkat, akik készséggel segítenek!